مقاله پنجم

مقاله پنجم

حیرت انگیزترین آسانسورهای جهان

1. آسانسور Hammetschwand، سوئیس

این آسانسور رکورد بلندترین آسانسور در فضای باز در اروپا را دارد و یک مسیر کوهستانی را تا بالاترین نقطه آن یعنی ارتفاع 1200 متر بالاتر از سطح دریا طی می کند. این آسانسور که در سال 1905 ساخته شده 152 متر ارتفاع را کاملا عمودی بالا می رود و چشم اندازی فوق العاده در بالاترین نقطه منتظر مسافران است.

  1. آسانسور موزه مرسدس بنز، آلمان

اگرچه ماشین ھای مدل بالا جاذبه اصلی موزه مرسدس بنز در آلمان ھستند، اما آسانسورھای غیر معمول آن که دیوار بتونی را عمودی طی می کنند ھم جذابیت زیادی دارند. این آسانسورھای باریک و براق بجای قفسه شیشه ای، تمام فلز ھستند و فقط یک نوار باریک شیشه برای دیدن بیرون وجود دارد. از این آسانسورھا می توان در ایستگاه ھای فضایی ھم استفاده کرد!

  1. آلمان ،Aquadom

اگر از ایده غواصی خوشتان می آید ولی از دریا می ترسید آکوادوم برای شما ساخته شده. این آسانسور مستقیم به درون بزرگترین آکواریوم استوانه ای دنیا می رود ومسافران می توانند از 50 گونه ماھی که در آن وجود دارد دیدن کنند.

  1. آسانسور شھرداری، اورگن، آمریکا

در نیویورک ھمه با مترو سرکار می روند، در اورگن با آسانسور! آسانسور شھرداری اورگن در اواسط دھه پنجاه ساخته شد تا دو قسمت شھر که با یک پرتگاه از ھم جدا شده بودند به ھم وصل کند. از آن زمان به بعد چندین بار بازسازی شده اما ھنوز ھم روزانه 1000 نفر را بین دو قسمت شھر جابجا می کند.

  1. آسانسور Skyview، سوئد

اگر بخواھید به بالای بزرگترین ساختمان کروی دنیا یعنی اریکسون گلوب بروید، باید یک آسانسور کروی ھم داشته باشید. آسانسور کروی skyview که از شیشه وفلز ساخته شده به دور اریکسون گلوب می چرخد در حالی که کف آن ثابت است و مسافران حرکت نمی کنند.

  1. آسانسور Bailong، چین

آسانسور Bailong چین که یکی از شگفت انگیز ترین آسانسورھای جھان است بلندترین آسانسور فضای باز دنیاست و 304 متر ارتفاع دارد. این آسانسور بر روی یک صخره ساخته شده و مسافران را به بالای صخره می برد. زمان مسیر تنھا یک دقیقه است ولی اگر ارتفاع آسانسور برای شما خیلی زیاد است می توانید از یک مسیر پیاده روی دو ساعت و نیمه ھم به بالای صخره برسید.

 اطلاعات تماس

تهران:  65812598  تبریز:  09143139968

تهران:

 65812649

کرمانشاه:

 09181554355

تهران:

 09123356057

   

آدرس دفتر:  تهران بلوار فتح، جنب پایگاه یکم شکاری، پاساژ شهر آسانسور یاران، طبقه اول، واحد 27

شبکه های اجتماعی

واتساپ
اینستاگرام
تمامی حقوق برای گروه فنی ارک محفوظ است.